Opis
Ośrodek sieci Enterprise Europe Network działający przy Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM w Poznaniu zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące ochrony własności intelektualnej w firmach.
Tytuł: Własność intelektualna w Twojej firmie - zdobądź dofinansowanie na jej ochronę i dowiedz się jak nią zarządzać!
Numer: 5/16
Stan: Przekroczono datę zamknięcia rezerwacji.
Początek: czwartek, marca 03, 2016 o godzinie 10:30AM
Koniec: czwartek, marca 03, 2016 o godzinie 14:30PM
Data zamknięcia rezerwacji: wtorek, marca 01, 2016 o godzinie 17:00PM
Lokalizacja: Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, adres: ul. Rubież 46, budynek H (Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii), parter, sala: 154
Liczba dostępnych miejsc: 16
Pliki:
3.03 Własność intelektualna w Twojej firmie_agenda.pdfAgenda

Własność intelektualna w Twojej firmie
zdobądź dofinansowanie na jej ochronę i dowiedz się jak nią zarządzać!

Cel spotkania szkoleniowo-informacyjnego:

Część szkoleniowa:

Odpowie m.in. na pytania: jak działają patenty i co mogą dać firmie? jak chronić poufne know-how? czy nowe rozwiązania opracowane w Twojej firmie można ochronić patentem? jak uchronić się przed kopiowaniem Twoich rozwiązań przez konkurencję? jak zarabiać na wynalazkach?

Część informacyjna:

Prezentacja działania 2.3.4 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie unijne na stworzenie zgłoszenia patentowego, koszty procedury patentowej, a także usługi doradcze przygotowujące do procesu komercjalizacji przedmiotu zgłoszenia. W spotkaniu weźmie udział przedstawiciel Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), który przybliży możliwości dofinansowania i doradzi jak napisać wniosek.


Szkolenie "Własność intelektualna w Twojej firmie" - jest współfinansowane ze środków Enterprise Europe Network: http://een.ec.europa.eu/.


Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Przewidywana liczba uczestników - 50. W szkoleniu może uczestniczyć do dwóch osób z firmy.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 1 marca 2016 r. on-line. W celu rejestracji prosimy o wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego, a następnie o kliknięcie przycisku "zarezerwuj".

Osoby do kontaktu:

Anna Klimaszewska: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; 61 827 97 70

Jan Chełkowski: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; 61 827 97 36


Klauzula dotycząca danych osobowych: Rejestracja na szkolenie jest równoznaczna z wyrażeniem zgody przez uczestnika na przetwarzanie przez fundację pod firmą Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z siedzibą w Poznaniu (zwana dalej Fundacja UAM), zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1182, z późn. zm.), danych osobowych uczestnika zawartych w niniejszym formularzu. Oświadczam, że pouczono mnie o dobrowolności podania przeze mnie danych osobowych, a także o prawie dostępu do treści moich danych i poprawiania ich, jak również o prawie wniesienia w każdym czasie sprzeciwu wobec ich przetwarzania.